Art. nr.:1121-01 433 00

Bekväm blus med V-hals i unisexmodell. Bröstficka på vänster sida och två framfickor för förvaring av tillbehör. Plagget är anpassat för höga tvättemperaturer. Matcha blusen med ett par vita byxor. Längd mitt bak 74 cm i stl M.

  • V-hals
  • Kort ärm
  • Bröstficka
  • Framfickor
  • Sidosprund
  • Tål industritvätt

Storlekar: XXSMALL – 3XLARGE

Material: Chambry – 50% Lyocell/ 50% återvunnen polyester

Vikt: 175g/m²

Färg: Blåmelerad

Certifikat: EU Ecolabel

Övrigt: Modell enligt svensk standard SS8760121:2020

Storlekstabell

StorlekLängd bakBröstviddVidd nertillAxelÄrmlängdÖverärmsviddVidd ärmöppning
2XSMALL6892102112336,536
XSMALL7010011012243938
SMALL72108118132541,540
MEDIUM7411612614264442
LARGE76126136152746,544
XLARGE7813614616284946
XXLARGE80146156172951,548
3XLARGE8215616618305450
Måttenheter i centimeter

Relaterade produkter